Plébániai esték: Vendégünk volt dr. Marx Gyula nyolc gyermekes orvos édesapa, 2023.05.12.

Május 12-én, pénteken este 7 órakor a plébánia közösségi házában volt a Plébániai Esték utolsó alkalma az eddigi keretek között. Jövő szeptembertől más formában folytatjuk tovább.

Pünkösdhétfőn a megyés főpásztor 4 házas férfit szentelt állandó diakónussá, vagyis szerpappá egyházmegyénkben. Köztük volt dr. Marx Gyula nyolc gyermekes orvos édesapa. Ő volt a vendégünk, vele beszélgettünk, hogyan jutott el a diakónus szentelésig. Mit szóltak hozzá már felnőtt gyermekei, felesége. Milyen tervei vannak, mint felszentelt szerpapnak. Egyházmegyénkben ez az első állandó diakónus szentelés, ezért is vártuk nagy érdeklődéssel a beszélgetést, melyről Plébániánk Facebook-oldalának részletes beszámolóját a képek között olvashatják.