Szeretettel köszöntjük a Körmendi Árpád-házi Szent Erzsébet Plébánia honlapján!

"A tömegtájékoztató eszközök jelentősége miatt az európai egyháznak különös figyelmet kell fordítania ezen eszközök változatos világára. Ez többek között magában foglalja a keresztényeknek megfelelő képzését, azokét is, akik a médiában dolgoznak, s azokét is, akik használják ezeket az eszközöket, hogy megfelelően uralják ezeket az új kifejezési formákat... Nem szabad elmulasztani a hírközlés helyi eszközeinek kiépítését, akár plébániai szinten."

II. János Pál pápa "Az Egyház Európában" kezdetű apostoli buzdításának 63. pontjában olvashatóak a fenti gondolatok. Ennek szellemében ajánlom hívők és nem-hívők figyelmébe egyházközségünk honlapját. Bízom benne, hogy plébániánk és a hozzá tartozó filiák élete megnyeri tetszésüket.

Németh Zoltán, honlap alapító plébános

Ave Maria – Angyali üdvözlet

Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum, benedicta tu in mulieribus, et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis, peccatoribus, nunc, et in hora mortis nostrae. Amen

Üdvözlégy Mária, kegyelemmel teljes, az Úr van teveled, áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse, Jézus. Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent Anyja, imádkozzál érettünk, bűnösökért, most és halálunk óráján. Ámen

YouTube-videó összeállításunkat, melyben klasszikus és modern zeneszerzők Ave Maria feldolgozásai is szerepelnek, ide kattintva érhetik el. A válogatásunkban Takács Klára előadásában megtalálják Boldog Batthyány-Strattmann László fiatalon elhunyt elsőszülött fia, Gróf Batthyány Ödön művét is, melynek kottáját Pdf, ill. jpg formátumban is megtekinthetik.