Az apostoli nuncius plébániánkon

2019. október 9-én látogatást tett plébániánkon Michael August Blume apostoli nuncius, a Szentszék magyarországi nagykövete. 96 évvel ezelőtt járt nuncius Körmenden Boldog Batthyány László hercegnél. Michael August Blume 1946. május 30-án született az Egyesült Államokban, Indiana állam South Bend városában. Egyik nagyanyja magyar. A Győr-Moson Sopron Megyében lévő Himod községből vándorolt ki családjával az USA-ba. Blume érsek úr belépett az Isten Ige Társaságába, a Verbita missiós rendbe. 1972 december 23-án szentelték pappá. Afrikába került misszióba. 1975-től 1983-ig teológiai tanár volt Ghánában. 1983-tól 1990-ig a verbita rend ghánai, togói és benini tartományfőnöke. 1990 és 1994 között a verbiták egyetemes titkára. 1995-től a Vatikánban szolgál. 2005-ben szentelik püspökké, a Szentatya kinevezi Benin és Togo apostoli nunciusává. 20013-ban Ghána nunciusa lesz. Ferenc pápa 2018. július 4-én Magyarország nunciusává nevezte ki. Beszél angol, olasz, francia és német nyelven. Délután 1/2 3-kor érkezett meg Dr. Székely János megyéspüspök úrral, Császár István helynökkel és Végbauer Richárd nunciusi titkárral. Először megkávéztak a vendégek, majd a plébános bemutatta a plébániát. Ezután a plébánia papjaival együtt megtekintették a plébániatemplomot. Dr Gyürki László pápai prelátus Boldog Batthyány Lászlóról beszélt és megmutatta a Boldog Herceg emlékeit a templomban. A templomlátogatás közös imádsággal ért véget. Innen átsétáltak a Dienes Óvodába, ahol a gyereknek hittanórája volt. Együtt imádkozott a gyerekekkel és emlékképet osztott nekik. Az óvodai látogatás után a nuncius úr visszatért Szombathelyre. A nuncius úr három napot töltött egyházmegyékben, hogy kicsit megismerhesse azt. Reméljük, pozitív benyomással és maradandó élményekkel tért vissza a nunciatúrára. Az óvodában látva az arcát biztosak lehetünk abban, számára is különleges élmény volt az az alig egy órás körmendi látogatás.