Sarlós Boldogasszony Iskolakápolna, Felsőberkifalu

Az egykori katolikus templom maradványa a harangtorony, melyet a hívek szépen tataroztak, s így a műút kanyarulatában az átutazók előtt is büszkén hirdeti a településrész történelmi rangját, s az örökösök értékmegtartó gondoskodását.

A vasárnapi szentmiséket az iskolakápolnában tartják. Különösen értékes a kápolna oltárképe, Szűz Mária látogatása Erzsébetnél, amit a Kossuth-díjas festőművész, Kisléghi Nagy Ádám készített pályája elején, amikor Dr. Gyürki László támogatása révén 1989-től feleségével, Kocsis Mártával, a körmendi Kölcsey Ferenc Gimnázium angoltanárával a szőcei plébánia épületében élt és alkotott. Batthyány-Strattmann László előtt tisztelegve, a boldoggá avatása emlékére a lelkes közösség 2003-ban haranglábat állított az épület előtt. Sibinger Miklós, a Népművészet mestere formálta anyagba az elképzeléseket.

Köszönjük Kaszás Csaba Richárd káplán atyának a kápolna belsejéről készített gyönyörű képeit.

Az iskolakápolnával szemben látható kőkeresztet a szoborcsoporttal 1913-ban állíttatták Felsőberkiből Amerikába vándorolt családok. 2015 szeptemberében a kőkereszt szélvihar áldozata lett. Bebes István körmendi polgármester és Csák Tamás, a településrész önkormányzati képviselőjének anyagi segítségével Mészáros Imre helyi vállalkozó anyagköltségen állította helyre a keresztet, mely decemberben már ismét régi fényében tündökölt.