Elsőáldozók zarándoklata Vasváron, 2022. május 12.

2 év kihagyás után újra összehívta a Szombathelyi Egyházmegye az idei évben első szentáldozásukhoz járuló fiatalokat. Ezúttal is Vasvár adott helyt a programnak május 12-én. Ezúttal is több mint 1000 gyermek vett részt a találkozón.

A fiatalokkal megismertették az ostyasütés titkát. Kiss László atya bábelőadással, Stift Zoltán atya rajzaival, Sziráki Péter és a Rád Találtam Dicsőítő Csoport zenével tanította a gyermekeket. Mire? A Jézussal való találkozás örömére, a közösség megélésére, mondta a martinus.hu-nak Pontyos Ildikó a Hitoktatási Iroda vezetője.

A délelőtti programok után indult a közös zarándoklat a Szentkúthoz. Szentbeszédében Székely János megyéspüspök három történetet mesélt el a gyermekeknek, amelyek arra példák, hogy Jézus ismer minket, Ő a legjobb barátunk; nagyobb boldogság az ember életében ha adni tud másoknak és nem mindig csak kapni akar; és, hogy a szeretetnek néha ára van.

Plébániánk területéről 60 leendő elsőáldozó gyermek vett részt a vasvári lelkinapon.

Forrás: Dr. Székely János szombathelyi megyéspüspök Facebook.oldala és Plébániánk Facebook-oldala