Boldog Batthyány-Strattmann László
ünnepe, 2019

Január 22-én, városunk védőszentje, Boldog Batthyány-Strattmann László ünnepe délután 5 órakor a Batthyány Örökségközpont Színháztermében kezdődött. Dr. Székely János megyéspüspök ünnepi műsor keretében adta át Dr. Nagy Katalinnak, a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókorház belgyógyász, kardiológus főorvosnőjének "A test és a lélek orvosa – Boldog Batthyány László díj" kitüntetést. Az ünnepi műsorszámokat, Bebes István polgármester nyitóbeszédét, Dr. Gerencsér József főorvos Az orvoslás Boldog Batthyányi László szellemében című előadását, Dr. Nagy Katalin Császár István általános püspöki helynök általi méltatását, az ünnepélyes díjátadást, valamint a díjazott főorvosnő köszönő szavait részletesen megtekinthetik a Szombathelyi Egyházmegye videójában.
A hercegorvos tiszteletére rendezett ünnepi program este 6 órakor a Szent Erzsébet plébániatemplomban hálaadó püspöki szentmisével folytatódott. Dr. Székely János szentbeszédét teljes terjedelmében megtekinthetik a Szombathelyi Egyházmegye videójában.

Fotó: Bedőcs Gyula