"Ne mondd el senkinek

Október 18-án, péntek este 7 órakor folytatódott a Plébániai Esték előadássorozat közösségi házunkban. A téma alapját a "Ne mondd el senkinek" című film illetve annak háttere szolgáltatta, amely megrázta a lengyel egyházat, és egy olyan jelenséggel foglalkozik, amely a világ és az Egyház legnagyobb botránya: a pedofília. A meghívott vendégek: Dr. Éger Csaba pszichológus és Köbli Tamás őriszentpéteri plébános voltak. Egyfelől a pszichológia tudományának eredményeit és ajánlásait hallhattuk azzal kapcsolatban, hogy a probléma egyes fázisaiban a laikus ember hogyan tud segíteni és mire kell figyelnie/felfigyelnie. Másfelől pedig a film keletkezésének hátteréről valamint az Egyház e téren történő tanításáról, megnyilatkozásairól hallhattunk. Ezúton is köszönjük Dr. Éger Csaba pszichológusnak és Köbli Tamás atyának, hogy magas szinten ugyanakkor közérthetően tárták elénk a témával kapcsolatos fontos és hasznos tudnivalókat!

Fotó: Bedőcs Gyula