Mariazelli gyalogos zarándoklat, 2019

2019. július 16-án hajnalban 50 gyalogos zarándok indult Szentgotthárdról ősi kegyhelyünkre, Máriacellbe. A szentgotthárdi, körmendi, vasvári, gércei és erdélyi zarándokok 5 nap alatt, 178 km-t tettek meg. Az ismert útvonalon imádkozva, énekelve, kérték a Szűzanya pártfogását. Az út során hamar közösségé formálódtak, így jó hangulatban töltötték el ezt a pár napot. A Szűzanya a tenyerén hordozta a gyalogosokat, az időjárásra ugyanis nem lehetett panasz. A buszos zarándokok szombaton reggel indultak el a gyalogosok fogadására. Délben Bodorkós Imre szentgotthárdi plébános atya vezetésével keresztutat imádkoztak, majd várták a gyalogosok megérkezését. Délután 3 órakor az egész magyar közösség együtt ünnepelt, a kegyoltárnál bemutatott szentmisében, melynek főcelebránsa Balassi István gércei plébános atya, szónoka Kaszás Csaba szentgotthárdi káplán atya volt, akik szintén gyalogosan érkeztek a zarándokhelyre, az úton pedig a zarándok közösség lelki vezetői voltak. A szertartáson koncelebrált Bodorkós Imre szentgotthárdi és Németh Zoltán celldömölki plébános atya is, akik a gyalogos zarándokok fogadására, és a buszos zarándokok kísérőiként érkeztek a kegyhelyre. A szentmise elején a helyi bencés közösség magyar tagja köszöntötte a több száz magyar zarándokot, majd Csaba atya közvetlen szavakkal szólt homiliájában a zarándokokhoz. A szentmise után agape következett, majd azt követően az esti órákban érkeztek haza a nagyszámú zarándokot szállító autóbuszok.