A Kolping Család kirándulása a Balaton felvidékre

2020. szeptember 17-én, csütörtökön reggel kirándulásra indultunk a Balaton felvidékre. Első programként a tapolcai Nagyboldogasszony templomban vettünk részt szentmisén reggel 9-kor, miután szabadidő keretében felfedeztük a várost. A déli órákban a nagyvázsonyi pálos romtemplomot kerestük fel. Majd délután 2-kor továbbindultunk Óbudavárra, ahol a házasság útját néztük meg, valamint az ottani templomot. 16.00-ra érkeztünk meg Tihanyba, ahol bemutatták nekünk a templomot, ami hatalmas élményt jelentett számunkra. Másnap reggel 9-kor vettünk részt szentmisén a veszprémi Nagyboldogasszony templomban. A szentmise után idegenvezetők kíséretében jártuk körbe a királynők városát. A péntek délutánt Zircen az arborétumban és az apátsági templomban töltöttük, a hazaúton pedig hálaadásként a felemelő zarándoklatunkért rózsafüzért imádkoztuk.

Beszámoló és fotó: Kaszás Csaba Richárd káplán