Császár István ezüstmiséje Körmenden

István atya 1968-ban született Szentgotthárdon, 1995-ben részesült a papszentelés kegyelmében. Újmisésként Körmendre került káplánnak, ahol 12 évig szolgált ebben a funkcióban. Ez idő alatt kapcsolódott be Brenner János boldoggáavatási ügyébe jegyzőként. 2007 és 2010 között az Egyházmegyei Kollégium prefektusa, 2008 és 2015 között a Brenner János Nevelési Központ püspöki referense volt. Veres András megyéspüspök 2010. augusztus 1-jével általános helynökké nevezte ki. E feladata mellett 2010 és 2012 között Szombathely-Kámonban, 2012 októbere óta a Székesegyházban plébános. XVI. Benedek pápa 2011-ben pápai káplán címmel tüntette ki, Veres András megyéspüspök 2015-ben jáki címzetes apáttá nevezte ki. 2016 és 2017 között a Szombathelyi Egyházmegye egyházmegyei kormányzójának tisztségét is betöltötte.

Császár István pappászentelésének 25. évfordulóján, június 21-én vasárnap este mondta ezüstmiséjét Körmenden, ahol még mindig nagy szeretettel emlékeznek rá a hívek, s eljöttek, hogy közösen adjanak hálát István atya hivatásáért, papi szolgálatáért, különösen is a körmendi évekért. A szentmise után a templomkertben folytatódott az ünnepség koccintással, az emlékek felelevenítésével.

A szentmiséről Németh Zsolt videófelvételt készített, amit Kiss László plébános atya ígérete szerint ide kattintva tekinthetnek meg.

Fotó: Bedőcs Gyula