Plébánia esték: Dr. Varga Melinda élménybeszámolója afrikai missziójáról

Február 25-én, pénteken este 7 órakor folytatódott a Plébánia esték sorozat. Ez alkalommal a meghívott vendég dr. Varga Melinda pszichiáter, terepauta volt, aki sok szállal kötődik városunkhoz.

Vetítéssel egybekötött élménybeszámolója a Ruandában, Afrikában végzett munkájáról, missziójáról magával ragadó élményt nyújtott számunkra. Önkéntesként több afrikai országban megfordult. Saját tapasztalatait osztotta meg, hogy a segítségnyújtás elsősorban elhatározás kérdése, az adott szó kötelez. Mindig, minden körülmények között lehet jót tenni egy kis odafigyeléssel, szeretettel. "Amit a legkisebb testvéreimnek tesztek, azt nekem teszitek." A legkisebb jócselekedet is sokat számít, annak aki kapja és annak is ki adja.

Isten áldása kísérje további életét és fizese meg sokszorosan önzetlen szeretetét!