Rákos József bemutatkozó szentmiséje első állomáshelyén, 2024.08.04.

Dr. Székely János megyéspüspök 2024. augusztus 1-jével Rákos József körmendi újmisést a Zalaegerszegi Szent Mária Magdolna plébániára helyezte kápláni minőségben. József atyát augusztus 4-én a vasárnap délelőtti 10 órás szentmisében mutatta be Stróber László apátplébános, a Zalaegerszegi Esperesi Kerület esperese, a Vasvár-Szombathelyi Székeskáptalan kanonokja. Mint humorosan megjegyezte, József atya a 17. káplánja Zalaegerszegen, meg van áldva velük. Viszont örömét is kifejezte, mert már az első napokban kiderült számára, hogy József atya szorgalmas, jó káplánja lesz, aki szereti a munkát, keresi a feladatokat. Ezután gyóntatni ment, József atya pedig megtartotta bemutatkozó szentmiséjét. A szentbeszéde elején bemutatkozott a híveknek, elmondta meghívása történetét, majd rátért arra is, hogy bár hivatalosan teológus végzettséget szerzett, de ő nem teológus, hanem pap szeretne lenni, elsősorban igazi lelkipásztor. Kérte a hívek imáit érte és a papokért, de mint mondta, ez kölcsönös, mert ő is imádkozik értünk. Megemlítette a ZAOL (Zala Vármegyei Hírlap) róla készült cikkét is, melyet ide kattintva érhetnek el. A szentmise végén újmisés áldásban részesítette a híveket, és újmisés emléklapot is osztottak a ministránsok a kijáratnál.

Isten áldása kísérje József atyát küldetése során! Én hiszem, hogy mi körmendiek még nagyon büszkék leszünk rá.

Fotó és szöveg: Klement András

(A képekre kattintva teljes méretben nyílnak meg. Nyomtatáshoz, eredeti minőségben ide kattintva érhetik el a képeket.)