Plébánia esték: A Szeplőtelen Fogantatás Nővérei plébániánkon

2021. október 28-án folytatódott a Plébániai esték sorozat. A Szeplőtelen Fogantatás Nővérei látogattak el hozzánk Vorauból. Részt vettek a közös októberi rózsafüzéren és az azt követő szentmisén.

Az este folyamán betekintést engedtek életükbe, rendjük életébe. Vorauban van egy kórházuk 112 ággyal és 300 dolgozóval. Alapellátásban lehet nálunk része a pácienseknek, van sebészetük, belgyógyászat és idős embereket is gondoznak. A kórház mellett ők elsősorban szerzetesnővérek, megpróbálnak lelki életet élni és tanúságot tenni Krisztusról. A kórházba tudják közvetíteni az esti imát, közös ima van a pácienseknek és mindenki hallja az imádságot. A vasárnapi szentmisék vagy az ünnepi szentmisék ugyanígy közvetítve vannak az egész kórházban. A renden belül van egy ápolási osztály 10 ággyal, ahol a saját idős nővéreiket is tudják gondozni. Ezen az osztályon olyanokról is tudnak gondoskodni, akik nagyon nagy szükséget szenvednek.

A házukban 5 kápolna van, ahol szentségimádásra van lehetőségük. Ez a legfontosabb feladat, mert elsősorban az Úrnak élnek, az Ő örömére. Természetesen ezen kívül a hivatás mellett van egy munkájuk is, a világi hivatás, ami sokaknak a betegápolás. Nagyon sokan nővérek vagy tanárnők vagy óvodapedagógusok a rendben. A nővérek mindig azokat a feladatokat vették át, amit a szükség mutatott nekik. Most 31 fogadalmas nővérük van, 29 örök fogadalmas nővér, és 2 egyszerű fogadalmas nővér, 2 novícia és egy jelölt. 3 tagja a kongregációnknak Magyarországról jött, ami nagy öröm számukra. Az elöljáró, Marianna nővér nagyon csodálkozott, hogy újra itt vannak Magyarországon, de ez a gondviselés. Mindig volt egy olyan érzése, hogy fognak jönni Magyarországra, de nem tudta elképzelni, hogy ez hogy válik lehetővé, de Isten tudta. Ö nagyon csodálkozott, de ez az Úr. Ez az az öröm, amit Krisztus követésében megélnek, hogy "Isten mindig újra és újra meglep minket és örömet szerez nekünk. A rendi élet nem érdektelen, hanem nagyon is izgalmas, mindig vannak újabb meglepetések. Áldozatot is kell hozni és ez minden életben van. Ezáltal az áldozat által növekszünk, ezek az áldozatok segítenek, hogy lélekben növekedjünk. Természetesen az egész közösség kell, hogy a szeme előtt tartsa ezt a bibliai idézetet, hogy "Keressétek előbb Isten országát és az Ő igazságát!" Isten országa az Úr maga az Eucharisztiában, ezért ha Ő köré gyűlünk össze, akkor lesz az egyházból, lesz a közösségből valami. Ez a jövőnk és ez a reményünk, mert Ő a jövőnk garanciája. Ő a jövőnk. Mindent Érte tenni ez a nagy öröm, ez a lelkesedés. Minden nap? Minden nap. Bizalommal járjuk ezt az utat, bizakodva, hogyha Isten velünk van, Isten az oldalunkon van, akkor mi mindig a győztes oldalon vagyunk."

A Körmendre látogatott 5 szerzetes nővér vidám tanúságot tett a krisztusi életről, a hiteles keresztény életről. Öröm volt a velük való találkozás. Így is lehet, pontosabban így kell keresztényként a világban élve tanúságot tenni. Fájdalmak mindenkinek az életében vannak, de nekünk van reményünk Krisztus, az ő jelenléte az Eucharisztiában erőt adó. Erről a nagy kincsről nem szabad elfeledkeznünk! Köszönjük, hogy a nővérek már most megkezdték a "munkát" és imádkoznak a városunkért, közösségeinkért. Az Úr tegye teljessé a jót, amit megkezdett bennük! Várjuk, hogy a gyümölcsöző munkájukat folytassák városunkban is.