Plébánia esték: Plébániai esték: Császár István püspöki helynök plébániánkon, 2021. december 17.

December 17-én, pénteken este 7 órakor a plébánia közösségi házában folytatódott a Plébániai esték sorozat. Az idei utolsó meghívott vendégünk Császár István püspöki helynök úr, székesegyházi plébános volt.

Köszönjük, hogy ellátogatott közénk és Kiss László plébános atya kérdéseire őszintén válaszolva betekintést engedett hivatása történetébe, mindennapi de unalmasnak egyáltalán nem mondható életébe. Papságának az első 12 éve itt zajlott Körmenden, ahol sok szép, de fájdalmas, megrázó dolog is történt. Innen püspök atya kollégiumi lelkésznek, majd kámoni plébánosnak nevezte ki. Immár 10 éve Székesegyházi plébános, ezen kívül 12. éve általános helynök.

István atya szájából az este folyamán többször is elhangzott, mikor egy-egy újabb állomáshoz ért a hivatása: "ott sem csináltam kirívó dolgokat, tettem, amit tennem kellett". Éppen ezért szeretjük őt ennyire, mert nem a nagy dolgokra figyelt, hanem az Egyetlenre, az Igazira, hogy Hozzá vezessen minket. Személy szerint én is köszönöm a 12 évet, hogy vezetett minket, hogy törődött velünk, segített minket. Isten áldása tegye teljessé a jót, amit megkezdett benne!

Köszönjük, hogy nem érkezett üres kézzel. Immár nekünk, körmendi híveknek is van Brenner-ereklyénk.

István atya záró gondolatai: Ég és a föld összeér karácsonykor, hiszen amit Ádám elrontott, azt Jézus helyre hozta. Ott az ég és a föld összeölelkezett, ezért minden karácsonykor ezt kellene átélnünk. Jobban megélni, hogy ez nem egy visszagondolás karácsonyra, hogy akkor valami történt, hanem ez megvalósul. Újra és újra, ez az összeölelkezése az égnek és a földnek. Tényleg megjelent köztünk az Istenember és ezt valahogy úgy megélni, hogy ennek mi is részesei vagyunk. Most, jelenben is részesei vagyunk. Beléptünk a kereszténységbe és igazából a karácsonyt nem mi csináljuk azt maga Jézus Krisztus. Ez adva van és ezt megéljük. Hogy a kereszténységbe beléphettünk, a belépődíjat, a váltságdíjat azt meg már Jézus keményen megfizette mindannyiunkért, és nekünk az a dolgunk, hogy belehelyezkedjünk ebbe a krisztusi életbe születéstől a mennybemenetelig. Ehhez oda kell térdelni a mester lábához, egy kicsit elcsendesedni és a pásztorok lelkesedésével eljutni Betlehembe.

Brenner János gondolatai: "Az Isten Fia nem azért jött, hogy kiszolgálják, hanem mindenkinek szolgája legyen. Nem Neki van szüksége imádásunkra és hódolatunkra, hanem nekünk van arra szükségünk, hogy Betlehem titokzatos éjjelének csendjében leboruljunk Előtte, mert a barlangban uralkodó csendben vehetjük csak észre azt a Fényt, amely a jászolból árad." Ezt a Betlehembe való megérkezést kívánom mindenkinek és ezt a fényt, hogy észre vegye mindenki.

Ismeretlen szerző imádsága: "Uram Jézus, születésed ünnepén lehoztad számunkra az eget, megszentelted a földet. Segíts, hogy bennünk az ég és a föld összeérjen! Két haza polgárai vagyunk, egy földié és a mennyeié. Ne engedd, hogy az égre tekintve elfeledkezzünk a földiekről, állapotbeli kötelességeinkről és fordítva se engedd, hogy a földi örömök keresése között elveszítsük szemünk elől a csillagot, mely mutatja Feléd az utat! Hozz békét, örömet, boldogságot mindannyiunk szívébe!" Ámen