Mariazelli gyalogos zarándoklat, 2022. július 19-23.

Két év kihagyás után – a szentgotthárdi Keresztény Megmozdulásokért Egyesülethez csatlakozva – újra elindultunk Mariazell felé, immáron 13. alkalommal. A zarándoklat július 19. és 23. között került megrendezésre, az útvonal 176 kilométer hosszú volt.

A korábbi évekhez hasonlóan a szakaszok:
   1. nap: Szentgotthárd – Bad Waltersdorf, szállás iskolai tornateremben,
   2. nap: Bad Waltersdorf – Birkfeld, szállás iskolai tornateremben,
   3. nap: Birkfeld – Mitterdorf, szállás a templom alatti termekben,
   4. nap: Mitterdorf – Niederalpl, szállás a Holzbox Niederalpl szállodában,
   5. nap: Nideralpl – Mariazell, hazautazás.

Az út nem volt könnyű senki számára sem, de egymással, egymást segítve, az ima erejével szombaton a Mariazelli kegytemplomban a buszos zarándokokkal együtt adtunk hálát az öt napért. Megérte! Köszönjük mindenkinek, a támogatást, a segítséget, a lélekben kísérést. A Szűz Anya esdje ki számunkra a kegyelmeket, kéréseink meghallgatását Szent Fiánál! Istennek legyen hála!

A gyalogos zarándokok érkezése-fogadása Máriazellben.

Július 22-én busszal indultunk zarándoktestvéreink elé, akik öt nap alatt gyalog tették meg a 176 km hosszú utat Máriazellbe. Amikor megérkeztünk, első utunk a Bazilikába vezetett, hogy hálát adjunk Szűzanyánknak. Azután keresztutat jártunk Vígh Balázs diakónus lelki vezetésével és Lőrincz Gábor kántor segítségével, ami nagyon szép volt. Azután indultunk a gyalogosokat fogadni a megbeszélt helyen. Amikor megérkeztek, nagyon megható volt a találkozás, és nagy volt az öröm.

Délután 4 órakor kezdődött a Szentmise, amit minden éven Németh Zoltán plébános úr szervez meg. Szentbeszédet Kaszás Csaba káplán mondta, aki szintén gyalog vett részt e zarándoklaton Óra Krisztián, Balassi István és Rákos József paptársaival együtt. Szentmise után a nagy találkozás örömére elfogyasztották a hazaiak által készített, és hozott finomságokat, amit jó szívvel fogadtak és köszöntek meg.

Mi is köszönjük, hogy részesei lehettünk ennek a lelki feltöltődésnek. Köszönjük a biztonságos vezetést és utat Benkő Ádámnak.