Plébániatemplomunk búcsúnapja

2020. november 22-én, vasárnap a reggel 8.30-kor kezdődő szentmisében ünnepeltük a körmendi Árpád-házi Szent Erzsébet templom búcsúnapját. A kialakult helyzet miatt külön is figyeltünk a járványügyi szabályok pontos betartására. A szentmise főcelebránsa és szónoka Nagy Gábor atya volt, aki arra hívta fel a figyelmünket: legyen célja a fiataloknak az életben. Sok nehézséggel és küzdelemmel találkozunk - de Szent Erzsébet is sokat küzdött, és sokat is tanult belőle.
Gábor atya megjegyezte azt is, hogy hasznos, ha egy fiatal legalább egy idegen nyelvet megtanul, ahogy erre Szent Erzsébetnek is szüksége volt. Beszélt továbbá a Szent Erzsébet házasságában felmerülő nehézségekről is, és biztatta a családokat, hogy hasonló helyzetükben kérjék Szent Erzsébet közbenjárását. A szentmise végén imádságban kértük a Mindenható Istent, hogy a Boldogságos Szűzanya és Boldog Batthyány-Strattmann László közbenjárására védelmezzen meg minket, és szabadítson meg a járványtól.

Szöveg: Kaszás Csaba Richárd káplán

Fotó: Báger Szabolcs